Android telefony s nejlepší výdrží baterie

Nejlepší výkon ve světě chytrých telefonů se neobejde bez dobré baterie, která je pohonem všech smartphonů. Pokud jste připraveni upgradovat na nové zařízení a máte zájem o telefon s dlouhou životností baterie, vytvořili jsme pro vás seznam 10 nejlepších.

Než se dostaneme k samotnému seznamu, měli byste vědět, že jsme do něho nezahrnuli pouze telefony s největšími bateriemi. Větší není vždy lepší, zvláště pokud má telefon pomalé nabíjení. Místo toho jsme se rozhodli pro zařízení, která nabízejí dlouhou výdrž baterie, spolehlivé rychlé nabíjení a dlouhou životnost v jednom balení.

 

Seznam 10 telefonů s nejlepší výdrží baterie:

  1. Samsung Galaxy S22 Plus
  2. Google Pixel 6 Pro
  3. Vivo X80 Pro
  4. Asus ROG Phone 6
  5. Redmi Note 11
  6. OnePlus 10 Pro
  7. Motorola Edge Plus (2022)
  8. Motorola Moto G Power (2022)
  9. Samsung Galaxy A53
  10. Oppo Find X50 Pro

 

Samsung Galaxy S22 Plus

Samsung Galaxy S22 Plus sice nabízí obecně o něco méně funkcí než S22 Ultra, ale je lepší pro ty, kteří se starají primárně o výdrž baterie. Obsahuje 4500mAh článek s podporou 45W drátového a 15W bezdrátového nabíjení. Telefon také podporuje funkci Samsung Wireless Powershare, což je marketingový termín společnosti pro reverzní bezdrátové nabíjení.

Během testování telefon vydržel zhruba 7 hodin aktivního používání, což vychází na 1,5 dne běžného používání.

Kromě baterie přichází S22 Plus se třemi zadními senzory, které jej řadí mezi telefony s nejlepším fotoaparátem, které můžete získat. Získáte také vlajkovou loď SoC, skvělý displej a nejlepší softwarovou podporu ze všech telefonů Android.

 

Google Pixel 6 Pro

Pixel 6 Pro rozhodně patří mezi další telefon s nejlepší baterií, díky své kapacitě 5 003 mAh. V parametrech se píše, že podporuje 30W nabíjení, ale ve skutečnosti je to o něco méně. Můžete od něho však očekávat 6,5 hodiny aktivního používání.

Telefon je dodáván s čipsetem Google Tensor, který konkuruje nejlepším alternativám. Spolu s 8GB/12GB RAM nebude toto zařízení výkonově pozadu. Velký AMOLED displej má také rozlišení QHD+ a obnovovací frekvenci 120 Hz.

 

Vivo X80 Pro

Vivo X80 Pro si zasloužil třetí místo v seznamu nejlepších telefonů s baterií. Disponuje 4 700mAh baterií s 80W nabíjením a 50W bezdrátovým nabíjením. Během testování vydržel přibližně sedm hodin, což je v přepočtu asi den a půl průměrného používání.

Telefon je zaměřen na ty, kteří hledají výkonné zařízení. Díky čipové sadě Snapdragon 8 Gen 1 a spoustě paměti RAM by měl snadno zvládnout téměř jakýkoli úkol. Dodává se také s velmi schopným hlavním fotoaparátem, nejlepším snímačem otisků prstů v displeji a v krabici je dokonce i nabíječka.

Fotografie