Jaké jsou nejvhodnější antivirové programy pro váš počítač?

Antivirová ochrana je něco, co potřebuje každý počítač. Přestože jsou virové útoky v dnešní době relativně méně časté, díky celkově lepšímu zabezpečení je stále hezké mít vyhrazený software, který chrání váš systém a data, a díky kterému můžete mít klid na duši.

 

 

 

Nejlepší bezplatné antivirové systémy pro Windows počítače

Microsoft Defender — Nejlepší bezplatný antivirový software pro Windows
Malwarebytes Free — Nejlepší čistič malwaru pro Windows
Avast One Essential — Skvělý bezplatný antivirus pro Windows
AVG AntiVirus Free — Další solidní bezplatný antivirový program třetí strany


Nejlepší antivirové softwary pro Mac

Bitdefender Virus Scanner — Nejlepší bezplatný antivirový software
Avast Security — Druhý nejlepší bezplatný antivirus
Avira Free Security — Další možnost bezplatného antiviru s nabitými funkcemi
Sophos Home Free – cloudový bezplatný antivirus


Microsoft Defender

Pokud hledáte nejlepší bezplatný antivirus pro Windows, nemusíte hledat příliš daleko. Systém Windows v průběhu let totiž vylepšil své vestavěné zabezpečení. Microsoft Defender je tedy docela solidní výběr bezplatného antiviru a měl by vás ve většině případů chránit. Je součástí zabezpečení Windows a existuje již od roku 2000 a počítačů se systémem XP, ale s Windows 10 a 11 je na stejné úrovni jako většina jiného bezplatného antivirového softwaru.

Skvělá věc na Defenderu je, že na rozdíl od většiny bezplatných možností vám nebude posílat oznámení o spamu ani se vás nebude snažit přimět k upgradu na prémiovou verzi.


Malwarebytes Free

Malware je pro počítače velkým problémem, takže mít na něho vyhrazený speciální čistič může být užitečné. Malwarebytes je zde nejlepším řešením a funguje ještě lépe, když je spárován s Microsoft Defender. Jediným problémem bezplatné verze je, že neposkytuje skenování v reálném čase. Můžete tedy skenovat pouze již infikovaný systém. Pravidelné kontroly by vám však měly pomoci zůstat v bezpečí a upozornit vás na jakýkoli malware, který je třeba odstranit.

 

Bitdefender Virus Scanner

Bitdefender zaujímá první místo jako nejlepší bezplatný antivirus pro Mac. Pokrývá všechny základy a přináší spoustu věcí, přestože je zdarma.

Bitdefender Virus Scanner dokáže najít malware Mac, stejně jako viry Windows a další hrozby. Nabízí také hloubkovou kontrolu systému, která kontroluje spuštěné aplikace, archivy a další možné soubory. Uživatelské rozhraní je také jednoduché, takže je to skvělý balíček se vším všudy.


Avast Security

Bezplatné nabídky Avastu jsou tak dobré, že se také umístily na našem seznamu nejlepších bezplatných antivirů pro Mac. Získáte čistý antivirový software, který vás nezatěžuje neustálými upozorněními. Avast jej popisuje jako lehký, výkonný a navržený tak, aby chránil v reálném čase, a je to pravda.

Samozřejmostí je ochrana proti virům a malwaru. Avast Security také zahrnuje ochranu soukromí pomocí síťového inspektora. K dispozici je také ochrana proti phishingu. To vše je zabaleno do elegantního uživatelského rozhraní.

Fotografie