Chytré hodinky umí chránit děti

Klasika nade vše

Staromilci jsou rozhodně zastánci klasických analogových hodin a tedy i hodinek. Žádné digitální hodinky, natož ty chytré! Pěkně rafičky a učení se času, postaru a tak jako naši dědové, pradědové a tak dále.

Něco na tom samozřejmě je a děti se hodiny učí nejen v předškolním věku, ale i v první třídě. Bez této elementární znalosti by jejich život byl v mnoha ohledech ztížený. Ale to, že jim jakožto první hodinky dáte ty klasické s rafičkami, neznamená, že u nich musejí zůstat doživotně. Naopak byste neměli zamrznout v čase a měli byste dopřát dětem pokrok, kterému neuniknou a který je jejich novou realitou.

Chytré jako analogové

Znáte chytré hodinky se silikonovým páskem a s černým displejem, na němž se průběžně objevuje digitální čas, plus se dají dotykem přepnout na chytré hodinky představující jakýsi zmenšený chytrý telefon? Možná vás to odrazuje, protože zkrátka milujete klasické hodinky. Nejste v tom ovšem sami. Takže i chytré hodinky můžete zakoupit v designu nerozeznatelném od analogových hodinek.

Prodávají se s kovovými, koženými i jinými typy pásků. Mají různé typy zapínání na ruku. A jejich ciferník může být k nerozeznání od klasického, včetně číslic a přesně „potikávajících“ ručiček. Ale po stisknutí se rázem promění v chytré hodinky s dotykovým displejem. Takže máte doslova 2v1.

Bezpečnostní funkce pro děti

Asi není třeba hlouběji se rozepisovat o tom, co všechno chytré hodinky zvládají, co umějí a proč si je tolik lidí už zamilovalo a neumějí si bez nich představit svůj život. Pro ty nejmenší uživatele se ale vyrábějí i v dětské verzi. Což neznamená jen to, že design je více šitý na míru dětem a hodinky se jim svým stylem zamlouvají. Znamená to například i to, že v sobě mají různé bezpečnostní funkce, díky nimž můžete svého potomka lépe ohlídat a stále vědět, kde se nachází.

GPS lokalizátor

Oblíbenou funkcí mezi rodiči (a nenáviděnou mezi staršími dětmi) je zabudovaný GPS lokalizátor. Má ho v sobě řada chytrých hodinek pro děti a jeho funkce je skvělá v tom, že ho jakožto rodič můžete spárovat se svým zařízením – a neustále tak víte, kde se vaše dítě nachází. Máte přesné informace o jeho aktuální poloze. A navíc často můžete nastavit i určitý okruh, v němž se dítě smí pohybovat – pokud překročí jeho hranice, rodič dostane zprávu, že dítě je jinde.

SOS tlačítko

Další skvělou funkcí, jíž chytré hodinky disponují, je takzvané SOS tlačítko. Jedná se o tlačítko, po jehož stisknutí hodinky automaticky začnou volat na předem uložená telefonní čísla. Případně jim zašlou předpřipravenou zprávu. Ideální je to pro děti, které ještě s hodinkami tolik neumějí volat a s pomocí tohoto tlačítka mohou snadno zavolat svému rodiči. Ale hodí se to i v případě nouze, kdy dítě nenápadně může tlačítko stisknout a rodič či někdo jiný hned ví, že se děje něco netypického a možná nebezpečného – a díky lokalizátoru zároveň ihned ví, kde se dítě nachází.

Přečtěte si také Tablet pro děti – ano či ne? nebo Android nebo iOS? Který je ten pravý pro vás?

Fotografie