Jak vybrat tu nejlepší powerbanku?

Co je to powerbanka?

Powerbance se někdy říká „externí baterie“ a tento název vypovídá snad vše o jejím účelu a funkcích. S pomocí kabelu a vhodného adaptéru je možné dobíjet ji z elektrické sítě tak, aby měla plnou kapacitu, načež si ji můžete vzít kamkoliv s sebou a s pomocí kabelu (ale v dnešní době lze některé přístroje dobíjet i bezdrátově) nabíjet všechna zařízení, která k ní lze připojit a jimž může předávat svou energii.

Tento proces lze dělat stále dokola a powerbanka se tak stává neocenitelnou součástí výbavy všech cestovatelů i lidí, kteří jsou často v pohybu a potřebují často dobíjet svá zařízení.

Různé designy i velikosti

Powerbanky se dnes nevyrábějí v jednotném designu. Každá je jiná a a lidé si tak mohou vybrat přesně tu, která se jim bude líbit. Někdo dá přednost bílé, jiný má raději černou. Další si zvolí třeba odolnou hliníkovou powerbanku. Někdo chce větší, jiný se rozhoduje podle její váhy. A dost lidí se dívá také na výrobce a značku powerbanky, která je při nákupu leckdy rozhodující.

Otázka kapacity

Když vybíráte powerbanku, neměli byste hledět jen na cenu. Mnohem důležitější je její kapacita počítaná obvykle v mAh. Platí, že čím větší kapacitu powerbanka má, tím více přístrojů dokáže nabít, případně tím víckrát dokáže dobít vaše jedno zařízení. Čím menší kapacitu má, tím obvykle bývá levnější. Ale pak můžete zjistit, že vaše levná powerbanka vám nestačí a váš chytrý telefon vyčerpá její kapacitu jediným nabíjením. Což je docela nevýhodné.

Proto je zaměřte na tuto oblast. Pokud máte jedno zařízení s nízkou kapacitou baterie, možná vám postačí powerbanka s kapacitou 5 000 mAh. Na trhu jsou ale i ty s dvojnásobnou kapacitou a řada lidí sahá po modelech s kapacitou 20 000 mAh nebo dokonce 30 000 mAh.

Hleďte i na výkon

Druhým zásadním parametrem při výběru powerbanky by měl být její výkon měřený ve Wattech (W). Tento údaj byste neměli přejít bez povšimnutí, protože svědčí především o tom, jak rychle daná powerbanka dokáže nabíjet vaše zařízení. A jestli třeba bude stíhat dobíjet, když budete zařízení současně používat. Pokud je výkon příliš nízký a vy při nabíjení chytrého telefonu hrajete nějakou hru, můžete s údivem zjistit, že baterie se drží na své stávající hladině, ale powerbanka ji nedokáže nabít na víc procent.

Proto pokud sháníte skutečně výkonnou powerbanku, hledejte mezi zařízením s výkonem nejméně 15 W.

Poradíme vám také Jak vybrat stolní počítač a objasníme vám problematiku Televize do dětského pokoje – kdy a jakou? 

Fotografie