Na co nejlépe využít tablet?

Zdá se, že ačkoliv jsou tablety teď v módě, někteří z nás se stále snaží přijít na to, jak je vlastně správně využít. Zde je sedm užitečných a mazaných způsobů využití tabletů, ať už jde o zařízení iPad, Android nebo Windows.

 

 


Produktivní sekundární displej

Pokud máte na počítači spoustu práce, tablet může ve skutečnosti sloužit jako skvělá druhá obrazovka – ať už jej připojíte k počítači jako druhý monitor, nebo jej používáte přímo jako tablet. Díky několika pracovním aplikacím a zkratkám můžete tablet skutečně používat jako produktivnější sekundární zařízení pro udržování kontaktu s e-maily, poznámkami nebo jinými pracovními úkoly, které potřebujete mít na očích.


Univerzální dálkový ovladač

Váš telefon sice dokáže ovládat spoustu věcí, ale velikost tabletu z něj dělá skvělé dálkové ovládání téměř na cokoliv. Se správnými aplikacemi můžete svůj tablet používat k ovládání počítače, domácího kina nebo různých chytrých vymoženosté svého skutečného domu.


Čtečka se vším všudy

Tohle je pravděpodobně všem jasné, ale to nic nemění na tom, že je to jeden z nejlepších způsobů, jak tablet využít. Mezi aplikacemi, jako je Kiosek pro iOS nebo Časopisy Google Play, Kindle, čtečky komiksů či Pocket, můžete v podstatě spojit všechny druhy čtení do jednoho, mnohem přenosnějšího zařízení.


Zapisovač poznámek

Pakliže jste student (nebo si děláte velké množství poznámek v práci), tablet je ve skutečnosti docela šikovný zapisovatel. S dostupnými aplikacemi Evernote, Drafts a OneNote můžete s poznámkami dělat víc, než kdybyste mohli na papíře - vkládat k poznámkám obrázky, vytvářet dokonalé geometrické obrazce, a když se vám něco nepovede nebo se přepíšete, jedním kliknutím můžete chybu smazat a začít znovu bez nehezkých škrtanců.


Kreativní nástroj

Tradicionalisté se mohou posmívat používání digitálních tabletů pro umění, ale nelze popřít, že vám umožňují dělat spoustu věcí, které nemůžete udělat na papíře – zvláště pokud máte nedostatek finančních prostředků. Ať už jde o tvorbu hudby, digitální malbu nebo kreativní psaní, tablet vám poskytuje přenosnost, snadné použití a možnost snadno a rychle kopírovat nebo sdílet vaše díla.


Centrum her a médií

Představte si úžasnost domácího kina, které se vám vejde do batohu. Můžete ho přinést domů svým přátelům na finální sérii Hry o trůny, streamovat jim do televize nějaké staré školní videohry nebo z rozmaru sledovat Netflix. Vše, co potřebujete, je tablet a správné aplikace a příslušenství.


Rodinné zařízení na všechno

Vlastnit tablet pro rychlou kontrolu e-mailů, procházení webu nebo zabíjení času hrami se zdá být jako ideální. Je to rychlejší a snazší způsob, než brát notebook nebo si jít sednout k počítači, a není zaseknutý na jednom místě.

Fotografie